Понедельник, 25.11.2024, 16:23

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 Статьи и документы
Главная » Статьи » Объекты и люди

В категории материалов: 10
Показано материалов: 1-10

  Сегодня посещая новогоднюю ёлку маршрут проложили так чтобы посетить  старый добрый киевский вид транспорта - фуникулёр. В этом году ему исполняется 110 лет и НБУ выпустит в его честь монету, а вам от меня не большая екскурсия.
Цена одной поездки 1 гривна 50 копеек. Жетоны красные и чёрные.

Объекты и люди | Просмотров: 2263 | Добавил: Натали | Дата: 07.01.2015

  О́льга Юліа́нівна Кобиля́нська (* 27 листопада 1863, м. Ґура-Гумора, повіт Сучава, Герцогство Буковина, Австро-Угорщина (нині м. Гура-Гуморулуй, Румунія) — † 21 березня, 1942, Чернівці) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині.
Объекты и люди | Просмотров: 2208 | Добавил: lara | Дата: 21.10.2013

  Не́стор Іва́нович Махно́ (прізвисько батько Махно) (* 26 жовтня (7 листопада) 1888, с.Гуляйполе Олександрівського повіту Катеринославської губернії, Російська імперія (нині м.Гуляйполе Запорізької області, Україна) — † 25 липня (за іншими даними 6 липня) 1934, Париж, Франція) — командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років. Українського козацького походження та православного віросповідання; анархіст, політв'язень, державний, військовий та політичний діяч, видатний тактик ведення партизанської війни.
Объекты и люди | Просмотров: 1878 | Добавил: lara | Дата: 21.10.2013

   Саву́р-моги́ла — курган, висотою 277,9 м над рівнем моря, за 12 км на південь від міста Сніжне. Знаходиться на кордоні трьох областей — Луганської, Донецької та Ростовської області Російської Федерації. Знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку «Донецький Кряж».

   У роки Другої світової війни проходили запеклі бої за контроль над Савур-могилою, як важливою стратегічною височиною. У 1941—42 р. її захищали радянські війська, а влітку 1943 тут був головний спостережний пункт німецьких військ на Міуському фронті. Бої тут були одні із найзапекліших. Тільки в серпні 1943 року радянським військам вдалося взяти висоту. На згадку про ці події тут створено меморіальний комплекс.

   Існує легенда про козака Савура, який «стояв на чатах біля вишки й запізно помітив татар, які підкралися до козацької сторожі. Козаки не встигли запалити діжки. Відважний січовик вступив у бій. Побратими довго не підпускали чужинців до вишки. Щоби повідомити сусідні чати про напад татар, козак Харциз обілляв себе смолою і підпалився. Як тільки полум'я обійняло сміливця, побратими стали відступати. Татари оточили Савура, та він не здавався, а відбивався. Бусурмани накинули на нього аркан, стягли з коня та посікли шаблями. І тут вся земля навкруги загула. На місці бою виросла велика могила. Рідна земля піднялася, щоб далі було видно живе полум'я. Гул і світло вогню почули на Січі. Запоріжці примчали на допомогу. Вони поховали порубане тіло Сави-Савура на горбі й шапками насипали вершину могили.»
Объекты и люди | Просмотров: 1889 | Добавил: Alex04 | Дата: 26.09.2013




НАЦІОНАЛЬНІЙ ФІЛАРМОНІЇ УКРАЇНИ - 150!

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЮВІЛЕЙНОГО СЕЗОНУ

17 вересня 2013 року Національна філармонія України розпочинає свій ювілейний 150-ий концертний сезон, який буде відтворювати і розвивати всю багатогранну палітру напрямків філармонічної діяльності, які традиційно притаманні академічному мистецтву.
Філармонія стала справжнім центром музичної культури на європейському просторі. Ми бережемо і примножуємо найкращі традиції високого виконавського мистецтва, закладені ще в ХІХ столітті Київським відділенням Російського музичного товариства, з часу утворення якого Національна філармонія України веде відлік концертних сезонів як спадкоємиця усього історичного періоду.

Відлік концертних сезонів Національна філармонія веде з 1863 року, коли було засновано Київське Відділення Імператорського Російського Музичного Товариства. В цей час музичне життя Києва бурхливо розвивається — на Київські контрактові ярмарки приїздять з концертами відомі європейські музиканти: Ференц Ліст, брати Венявські та інші. Серед організаторів були такі відомі на той час громадські діячі і музиканти як Р. Пфеніг, М.Лисенко, П. Селецький, М. Богданов.
Объекты и люди | Просмотров: 1416 | Добавил: Sonat | Дата: 09.09.2013

   Дом Волошиных, построенный в 1913 году, сейчас действует как музей. Музейная экспозиция содержит наиболее полное собрание Волошинских акварелей, здесь же хранится уникальная библиотека более тысячи томов. На первом этаже музея размещена литературная экспозиция, рассказывающая о творчестве поэта. Второй этаж представляет собой мемориальную часть.

Я поклоняюсь вам, кристаллы,
Морские звезды и цветы,
Растенья, раковины, скалы
(Окаменелые мечты
Безмолвно грезящей природы),
Стихии мира: Воздух, Воды,
И Мать-Земля и Царь-Огонь!
***
Я иду дорогой скорбной в мой безрадостный Коктебель...
По нагорьям терн узорный и кустарники в серебре.
По долинам тонким дымом розовеет внизу миндаль,
И лежит земля страстная в черных ризах и орарях.
***
И мой суровый Коктебель
Созвучен с вашею улыбкой,
Как свод руин с лозою гибкой,
Как с пламенем зари — свирель.

Объекты и люди | Просмотров: 2341 | Добавил: Gorobcik | Дата: 09.09.2013

Після кожного анансу про появу нової коллекційної монети України коллекціонери які мають час і терпіння йдуть до
територіальні управління Національного банку України.

  В крайньому правому вікні щоденно вивішується прейскурант наявних в продажу монет, сьогодні повинна була бути в продажу монета "Дрохва", але як завжди в перший день в Київській теруправі новинку не продавали и черги в 120-150 чоловіків не було.

  Не вміють у нас працювати для людей і всюди роблять дефіцит, так і в теруправі НБУ, поки не накормлять своїх, хто ближче до корита -  маси голодають, а ті що вже зажрались біжать з дефіцитними (штучно зробленим) монетами на аукціони і втри дорого перепродують.
Объекты и люди | Просмотров: 6478 | Добавил: админ | Дата: 26.04.2013

Об'єкт: житловий прибутковий будинок
Рік побудови: 1901-02
Архітектурний стиль: модерн
Розташування: на вулиці Банковій, 10
Сучасне використання: резиденція Президента України для офіційних та дипломатичних церемоній
 

Повне ім'я польського архітектора - Лешек Дезідерій Владислав Городецький, саме так звали автора будівлі епохи модерна, яка стала однією з головних архітектурних пам'яток Києва. За однією з версій, ідея будівництва знайшла несподіване підкріплення завдяки суперечці. Кажуть, що в 1902 році в київському ресторані зустрілися три архітектори: Олександр Кобелєв, Володимир Леонтович та Владислав Городецький. В ході дружньої бесіди з'ясувалося, що Городецький придбав дешеву ділянку землі на Банковій, і збирається будувати там будинок. Знаючи про непридатність цієї ділянки для споруди чого б то не було, колеги були невимовно здивовані, та виказали скептицизм з приводу задуму Городецького. Зааз же архітектори уклали парі, за умовами якого Городецький повинен був протягом 2 років збудувати на схилі горба будинок, що він і виконав з нечуваним розмахом та успіхом. Сам Городецький на прийомі, який було організовано з нагоди закінчення будівництва, сказав такі слова:

"Будинок, звичайно, дивний, але не знайдеться в Києві жодної людини, яка б, проходячи повз нього, не зупинила свій погляд".

І він виявився правий, повз цього будинку байдуже пройти неможливо. Палац президента, розташований по сусідству, отримує від туристів значно менше уваги та захоплених поглядів, ніж цей дивний казковий замок.

Объекты и люди | Просмотров: 3627 | Добавил: админ | Дата: 23.04.2013

26 Квітня 2013 року НБУ уводить в обіг пам’ятні монети присвячені Дрохві - птаху який занесено до Червоної книги України.

Обережна і полохлива дрохва - типовий мешканець трав'янистих степів. Вона може літати, проте найчастіше користується своїми довгими ногами, відмінно пристосованими для бігу по землі.

   Ряд - Журавлеподібні
   Родина - Дрохвині
   Рід/Вид - Otis tarda

   Основні дані:
РОЗМІРИ
Довжина: 80-105 см.
Розмах крил: до 2,6 м.
Маса: самець - до 18 кг, самки - переважно 7,5 кг.

РОЗМНОЖЕННЯ
Статеве дозрівання: самки -у 3-4 роки, самці - у 5-6 років.
Період гніздування: квітень-червень.
Несіння: одне на рік.
Кількість яєць: 2-3.
Висиджування: 25-28 днів.
Пташенята стають на крило: через 28-35 днів.

СПОСІБ ЖИТТЯ
Звички: ляклива.
Іжа: зелені частини і насіння рослин, дрібні тварини.
Звуки: глибоке „умб".
Тривалість життя: у неволі близько ЗО років.

СПОРІДНЕНІ ВИДИ
Стрепет і дрохва Корі.

   Дрохва за своїми розмірами не поступається індикові. Вона має яскраве рудувато-буре оперення і білі груди. На перший погляд в її зовнішності немає нічого незвичайного, проте самець дрохви під час виконання шлюбного танцю має дуже ефектний вигляд.


Объекты и люди | Просмотров: 2019 | Добавил: админ | Дата: 22.04.2013

   Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир (Могилів-Подільська єпархія УПЦ) знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Неподалік у Дністер впадає маленька річка Лядава, поряд з якою розташоване село з однойменною назвою. Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир - один із найдавніших в Україні. Заснований він у 1013 році родоначальником руського чернецтва преподобним Антонієм Печерським на його шляху зі святої гори Афон до Києва. Історики називають Лядовську обитель дивним пам'ятником загадкового минулого, і відзначають його духовну і культурну значимість протягом більш ніж 1000-річної історії Православ'я на нашій землі.
Объекты и люди | Просмотров: 2144 | Добавил: админ | Дата: 15.04.2013

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Категории раздела
Монеты Украины [8]
Статьи, публикации, документы так или иначе связаны с монетами Украины и их обращением.
Объекты и люди [10]
Статьи о объектах и людях которым посвящены монеты Украины
Документы НБУ [31]
 
» Текущее время
16:23

» Друзья сайта
  • Монеты Украины
  • Монеты СССР
  • Античное золото
  • Сайт о Киеве
  • Инвестиции в недвижимость
  • Жетоны минторга СССР

  • » Статистика

    Онлайн всего: 3
    Гостей: 3
    Пользователей: 0