НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.10.2013 р. N 67-121/19521
Генеральний департамент регулювання грошового обігу
|
Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Генеральному економічному департаменту, прес-службі, редакції періодичних видань Національного банку України, банкам України та їх філіям
|
Про введення в обіг пам'ятних монет "Битва за Дніпро"
Національний банк України вводить в обіг 30 жовтня 2013 року пам'ятні монети номіналами 50 та 5 гривень "Битва за Дніпро" (до 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників), присвячені наступальним операціям Червоної Армії, здійсненим із серпня до грудня 1943 року. Вони стали завершенням корінного перелому в ході Великої Вітчизняної війни - битви за Дніпро, під час якої 6 листопада 1943 року було визволено столицю України - місто Київ. Ця битва стала кульмінацією визволення України, значною мірою вплинула на подальший хід воєнних дій і сприяла розгрому фашистських загарбників.
Монету номіналом 50 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 500,0 г, діаметр - 85,0 мм, тираж - 1000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 999, маси в чистоті - 500,0 г і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті - не менше ніж 0,003 г.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - композицію, що символізує перемогу: цифри 1943 (на срібній монеті - позолочені), над якими - зображення салюту, унизу - лаврова гілка зі стрічкою та зіркою, праворуч над зіркою - рік карбування монети 2013; унизу напис півколом: на монеті зі срібла - П'ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ і логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монет розміщено стилізовану динамічну композицію із зображенням наступальної операції за участю різних родів військ - танкових, піхоти, артилерії, авіації, Дніпровської військової флотилії тощо, дзеркальна поверхня символізує Дніпро, угорі - напис БИТВА/ЗА ДНІПРО.
Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Роман Чайковський, Володимир Дем'яненко.
Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Заступник Голови
|
В. І. Ричаківська
|
|