Среда, 21.03.2018, 09:15

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2016 » Май » 16 » Пам’ятні монети - Петриківський розпис
19:00
Пам’ятні монети - Петриківський розпис

   Національний банк України 20 травня 2016 року уводить в обіг пам’ятні монети “Петриківський розпис” номіналом 10 та 5 гривень, присвячені декоративно-орнаментальному мистецтву – петриківському розпису, назва якого походить від селища Петриківка (Дніпропетровщина). Це самобутнє мистецтво має давні традиції та передається від покоління до покоління.
Петриківський розпис у 2013 році включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
   Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 5 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 г і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення тамподрук.
   Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений. Елемент оздоблення тамподрук.
   На аверсі монет розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА та рік карбування монети 2016, праворуч номінал: на монеті зі срібла 10 ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу 5 ГРИВЕНЬ; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі – фрагмент петриківського розпису (кольоровий на монеті зі срібла – використано тамподрук) та кисть художниці з пензлем; на монеті з нейзильберу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).
   На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію: художниця в обрамленні петриківського розпису (кольоровий на монеті з нейзильберу – використано тамподрук), ліворуч півколом напис ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС.

Художник – Наталія Фандікова.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.

Категория: Новые памятные и юбилейные монеты Украины | Просмотров: 1482 | Добавил: Нина | Теги: кольорова монета, Петриківський розпис, тамподрук, нова монета, Пам’ятні монети | Рейтинг: 4.8/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 4
  Гостей: 4
  Пользователей: 0