Среда, 21.03.2018, 09:10

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2016 » Апрель » 22 » Пам'ятні монети - Ігри ХХХІ Олімпіади
21:16
Пам'ятні монети - Ігри ХХХІ Олімпіади

   Національний банк України, продовжуючи серію “Спорт”, 28 квітня 2016 року уводить в обіг пам’ятні монети “Ігри ХХХІ Олімпіади” номіналом 10 та 2 гривні, присвячені важливій події у світовому спортивному житті – Іграм XXХI Олімпіади в місті Ріо-де-Жанейро (Бразилія), що проходитимуть з 5 до 21 серпня 2016 року і стануть першими подібними змаганнями в Південній Америці.
Міжнародні змагання з літніх видів спорту проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного Олімпійського комітету в рамках Олімпійського руху.
   Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж –
до 3 500 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 г і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – тамподрук.
   Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений. Елемент оздоблення – тамподрук.
    На аверсі монет розміщено: малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, зображення бухти Гуанабара, на вході до якої височить гора Цукрова Голова, що слугує візитівкою міста Ріо-де-Жанейро, на тлі бухти – стилізований напис РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, рік карбування монети 2016 та номінал, а саме: на монеті зі срібла 10/ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу 2/ГРИВНІ та праворуч на
дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
    На реверсі монет на тлі абрису статуї Ісуса Христа на горі Корковадо в Ріо-де-Жанейро зображено хвилясту зелену стрічку (використано тамподрук), на якій– піктограми, що символізують різні види спорту, під якою на хвилястих лініях – знак Національного олімпійського комітету України (використано тамподрук).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Категория: Новые памятные и юбилейные монеты Украины | Просмотров: 1275 | Добавил: Нина | Теги: новая монета, Ігри ХХХІ Олімпіади | Рейтинг: 4.8/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 3
  Гостей: 3
  Пользователей: 0