Пятница, 23.03.2018, 17:10

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2011 » Май » 8 » МОНЕТИ НБУ – "ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛЕЦЬ" І "ОСТАННІЙ ШЛЯХ КОБЗАРЯ"
21:00
МОНЕТИ НБУ – "ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛЕЦЬ" І "ОСТАННІЙ ШЛЯХ КОБЗАРЯ"
29 квітня 2011 року Нацбанк України вводить в обіг дві нові пам'ятні монети. Монета номіналом 5 гривень "Олександр Богомолець", що продовжує серію "Видатні особистості України", відкарбована зі срібла 925 проби, має вагу 15.5 г., діаметр 33.0 мм., гурт гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 15,55 і логотипом Монетного двору НБУ. Тираж – 5 000. Автори: ескізів і моделей – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, моделей – Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.
Монета присвячена 130-річчю від дня народження основоположника вітчизняної школи патофізіологів, державного і громадського діяча, президента АН УРСР (1930 – 1946) – Олександра Богомольця, який присвятив життя самовідданій праці у сфері біологічної науки і медицини.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на тлі фрагмента електрокардіограми зображено руки дитини і дорослої людини, що тягнуться одна до одної, – композицію, яка символізує один із напрямів діяльності вченого, за ініціативи якого було відкрито (1941) перший у світі диспансер по боротьбі з передчасним старінням на базі якого згодом було створено інститут геронтології; праворуч на дзеркальному тлі розміщено номінал монети: 5 / ГРИВЕНЬ та рік карбування – 2011.
На реверсі монети зображено портрет Олександра Богомольця, ліворуч від якого вертикально розміщено написи: ОЛЕКСАНДР / БОГОМОЛЕЦЬ / 1881 – 1946, факсиміле.
Пам'ятна монета "Останній шлях Кобзаря (до 150-річчя перепоховання Т.Г. Шевченка)" номіналом 5 гривень відкарбована з нейзильберу, має масу 16.54 г., діаметр 35.0 мм., гурт рифлений, тираж – 35 000. Автори: ескізів – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, моделей – Анатолій Дем’яненко, Святослав Іваненко.
Монета присвячена 150-річчю від дня смерті Тараса Григоровича Шевченка та перепоховання його в Україні.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, пам’ятник, установлений на могилі Тараса Шевченка, праворуч від якого – слова з поезії Тараса Шевченка "…ЩОБ ЛАНИ / ШИРОКОПОЛІ, / І ДНІПРО, І КРУЧ І/ БУЛО ВИДНО, / БУЛО ЧУТИ, / ЯК РЕВЕ / РЕВУЧИЙ.", факсиміле Т. Шевченка, унизу праворуч – стилізоване зображення Дніпра, над яким – логотип Монетного двору Національного банку України, а ліворуч – написи: 5 ГРИВЕНЬ / 2011.
На реверсі монети зображено стилізовану схему маршруту перепоховання Т.Г. Шевченка із Санкт-Петербурга до Канева (праворуч), барельєф із зображенням Тараса Шевченка, що був розміщений на хресті, установленому на Чернечій горі після перепоховання (ліворуч), та розміщено написи: 8 – 22 / ТРАВНЯ / 1861 РОКУ, угорі півколом: ОСТАННІЙ ШЛЯХ КОБЗАРЯ.

По матеріалах www.bank.gov.ua
Просмотров: 1825 | Добавил: админ | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 3
  Гостей: 3
  Пользователей: 0