Четверг, 22.03.2018, 15:56

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2013 » Декабрь » 14 » Пам'ятні монети України - "Лінійний корабель "Слава Катерини"
21:52
Пам'ятні монети України - "Лінійний корабель "Слава Катерини"
  Національний банк України, продовжуючи серію "Морська історія України", уводить в обіг 18 грудня 2013 року пам'ятні монети "Лінійний корабель "Слава Катерини"" номіналами 10 та 5 гривень, присвячені 230-річчю спуску на воду зі стапелів Херсонської адміралтейської верфі флагмана Чорноморського флоту - 66-гарматного лінійного корабля `Слава Катерини`.
 
У 1778 році в гирлі Дніпра заклали новий порт Херсон із стапелями для будування кораблів та фрегатів. Херсонський первісток, 60-гарматний лінійний корабель «Свята Катерина», через тривалі термінів будівництва був розібраний прямо на стапелі. Зате 66-гарматна «Слава Катерини» стала першим вітрильним лінійним кораблем Чорноморського флоту, який був спущений на воду на херсонській верфі 27 вересня 1783 року.
   Корабель заклав в червні 1779 командир Херсонської фортеці генерал-цейхмейстер І.А.Ганнібал, син «арапа Петра Великого» і дядько матері О.С.Пушкіна. Довжина корабля склала 49 метрів, ширина — 13, осадка — 5,8. Елегантне класичне військове судно в своїй оснащенні поєднувало звичні прямі вітрила з новомодними косими. Його першим командиром був призначений капітан 1-го рангу чорногорський граф М.І.Войновіч.
   Бойова служба корабля в основному припала на російсько-турецьку війну 1787-1791 років. Тоді ж він брав участь у морських боях під керівництвом адмірала Ф. Ф. Ушакова. Заслужена слава, здобута в жорстоких морських баталіях, ставить цей корабель в один ряд з іншими кораблями-героями вітчизняного флоту.
За період діяльності Херсонського адміралтейства, яке було одним з основних центрів суднобудування на півдні Росії з 1778 до 1827 року, з його стапелів зійшли 34 лінійних кораблі та 16 фрегатів.
  На аверсі монети номіналом 10 гривень розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі зображено розу вітрів як символ морських мандрів, праворуч і ліворуч від якої стилізований рослинний орнамент та вітрильники, між якими рік карбування монети - 2013; унизу на дзеркальному тлі - номінал 10/ГРИВЕНЬ.
   На аверсі монети номіналом 5 гривень розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі зображено розу вітрів як символ морських мандрів, праворуч і ліворуч від якої стилізований рослинний орнамент та вітрильники, між якими рік карбування монети - 2013; унизу на дзеркальному тлі - номінал 5/ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України. 
  На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено корабель під вітрилами, ліворуч півколом розміщено напис `СЛАВА КАТЕРИНИ`/ЛІНІЙНИЙ КОРАБЕЛЬ.

Художник:  аверс: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій  реверс: Дем`яненко Володимир
Скульптор: Дем`яненко Анатолій, Дем`яненко Володимир

Підготовлено згідно листа НБУ від 13.12.2013 р. N 67-121/27789
 
Категория: Новые памятные и юбилейные монеты Украины | Просмотров: 2057 | Добавил: незнакомка | Теги: Лінійний корабель Слава Катерини, Пам'ятні монети України | Рейтинг: 4.6/8
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 2
  Гостей: 2
  Пользователей: 0