12 травня НБУ вводить в обіг пам'ятні монети присвячені пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної Батьківщини – Криму. Їх примусове виселення, обмеження засобів до існування призвело до загибелі близько половини відселених. Національний банк України уводить в обіг пам`ятну монету за участю Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
На аверсі срібної монети номіналом 10 гривень розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016, номінал - 10/ГРИВЕНЬ, та композицію: на дзеркальному тлі – карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу.
На реверсі срібної монети номіналом 10 гривень зображено стилізовану композицію: депортована кримськотатарська сім’я за колючим дротом у вагоні та написи: 18/05/1944 (вертикально ліворуч), ГЕНОЦИД/КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО/НАРОДУ (угорі) та QIRIMTATAR/HALQININ/GENOTSIDI (унизу)
На аверсі нейзильберової монети номіналом 5 гривень розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016, номінал - 5/ГРИВЕНЬ та композицію: на дзеркальному тлі – карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу; ліворуч на дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі нейзильберової монети номіналом 5 гривень зображено стилізовану композицію: депортована кримськотатарська сім’я за колючим дротом у вагоні та написи: 18/05/1944 (вертикально ліворуч), ГЕНОЦИД/КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО/НАРОДУ (угорі) та QIRIMTATAR/HALQINIС/GENOTSIDI (унизу).
Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Дем`яненко Володимир, Демяненко Анатолій
|