Національний банк України 20 травня 2016 року уводить в обіг пам’ятні монети “Петриківський розпис” номіналом 10 та 5 гривень, присвячені декоративно-орнаментальному мистецтву – петриківському розпису, назва якого походить від селища Петриківка (Дніпропетровщина). Це самобутнє мистецтво має давні традиції та передається від покоління до покоління.
Петриківський розпис у 2013 році включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 5 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 г і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення тамподрук.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений. Елемент оздоблення тамподрук.
На аверсі монет розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА та рік карбування монети 2016, праворуч номінал: на монеті зі срібла 10 ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу 5 ГРИВЕНЬ; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі – фрагмент петриківського розпису (кольоровий на монеті зі срібла – використано тамподрук) та кисть художниці з пензлем; на монеті з нейзильберу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію: художниця в обрамленні петриківського розпису (кольоровий на монеті з нейзильберу – використано тамподрук), ліворуч півколом напис ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС.
Художник – Наталія Фандікова.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.
|