23 вересня НБУ продовзуючи серію0 Пам'ятки архітектури України ввів в обіг пам'ятні монети - Підгорецький замок присвячені історико-архітектурному шедевру ХVІІ століття, одному із найкрасивіших замків України в стилі ренесанс. Підгорецький замок - триповерховий палац із службовими приміщеннями, які утворювали квадратний двір, терасою з балюстрадою і скульптурами, відкритими аркадами-галереями - рідкісне поєднання палацу й оборонної споруди, що за вишуканістю не поступається французькому Версалю. Ця пам`ятка архітектури розташована в селі Підгірці Бродівського району Львівської області.
Роздрібна ціна монети в территоріальних відділеннях НБУ для своїх и бариг - з нейзильберу 29 гривні, монети зі срібла 595 гривень, на жаль в НБУ після революції корупція стала ще більша і монети пересічному колекціонеру стало не можливо купити, тому що в теруправах монет ніколи в наявності не має.
На аверсі монети зі срібла розміщено: угорі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України; унизу номінал -10/ГРИВЕНЬ, у центрі - стилізований бароковий картуш із зображенням плану замку. На монеті з нейзильберу унизу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зі срібла зображено Підгорецький замок, на передньому плані вершників, на дзеркальному тлі розміщено написи - ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК (угорі півколом), XVII cт. (унизу).
На аверсі монети з нейзильберу розміщено: угорі напис УКРАЇНА, під яким - малий Державний Герб України; унизу номінал - 5/ГРИВЕНЬ; у центрі - стилізований бароковий картуш із зображенням плану замку. На монеті з нейзильберу унизу ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети з нейчильберу зображено Підгорецький замок, на передньому плані вершників, на дзеркальному тлі розміщено написи - ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК (угорі півколом), XVII cт. (унизу).
Художник: Кочубей Микола
Скульптор: Іваненко Святослав, Атаманчук Володимир
|