22 серпня Національний банк України вводить в обіг біметалеву пятигривневу монету присвячену перлині Поділля, розташованій у лісостеповій зоні в межах Подільської височини. Край славиться своїми численними пам`ятками археології, історії, архітектури і містобудування. Ці землі нерозривно пов`язані з козацтвом. Саме тут формувалися одні з перших козацьких загонів, широко розгортався повстанський, гайдамацький рух. Вінниччина багата на мінерально-сировинні ресурси. В її надрах відкрито 1159 родовищ корисних копалин: граніту, каоліну, гранату, флюориту, фосфоритів та інших. Розроблені й використовуються цілющі джерела мінеральної води, зокрема з високим вмістом радону в м. Хмільник.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі: угорі рік карбування монети - 2017 та композицію: палац Потоцьких у м. Тульчин, млин XIX століття в с. Круподеринці, водонапірна вежа та фонтани (м. Вінниця), візитівка Вінниччини - знаменитий бушанський рельєф у скельному храмі с. Буша, аналогів якому немає, ліворуч від рельєфу ? квіти соняшнику та яблука, що символізують потужний аграрний потенціал регіону.
На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).
Художники : Іваненко Святослав
Скульптори: Іваненко Святослав
|