Сьогодні стартує перший етап конкурсу "Краща монета року України" (далі – конкурс).
З 8 лютого до 18 квітня 2016 року шляхом голосування визначатимуться три монети, які наберуть найбільшу кількість голосів у трьох номінаціях: "Краща монета року", "Унікальне ідейне рішення", "Найкраще художнє рішення".
Конкурс проводиться серед пам’ятних монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України з 1 січня до 31 грудня 2015 року.
У голосуванні можуть брати участь усі бажаючі, які в установлені строки заповнять анкету для визначення найкращої монети 2015 року он-лайн на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України або надішлють цю анкету на moneta@bank.gov.ua. Також можна проголосувати, вкинувши заповнену анкету в спеціально облаштовану скриньку в регіональних підрозділах Національного банку України та в банках-дистриб’юторах (АТ "Ощадбанк", ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК", АБ "УКРГАЗБАНК").
Конкурс проводиться у два етапи. На другому етапі члени комісії шляхом таємного голосування визначать переможця конкурсу в кожній номінації (серед авторів трьох обраних монет).
Інформацію про результати другого етапу конкурсу буде розміщено на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
Нагадаємо, за результатами конкурсу "Краща монета року України", у якому взяли участь монети, уведені в обіг у 2014 році, перемогу одержали:
у номінації "Краща монета року":
"200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка" (срібло, номінал 50 грн.), автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптори: аверс –Анатолій Демяненко, реверс – Володимир Дем’яненко;
у номінації "Унікальне ідейне рішення":
"70 років визволення України від фашистських загарбників" (срібло, номінал 20 грн., нейзильбер, номінал 5 грн.), автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптори: аверс – Анатолій Демяненко, реверс – Володимир Дем’яненко;
у номінації "Найкраще художнє рішення":
"Цикламен коський (Кузнецова)" (срібло, номінал 10 грн.; нейзильбер, номінал 2 грн.), автор ескізів і скульптор – Володимир Дем’яненко.
|