Пятница, 20.04.2018, 16:29

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 Статьи и документы
Главная » Статьи » Документы НБУ

Про введення в обіг пам'ятних монет "Визволення Харкова від фашистських загарбників"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.08.2013 р. N 67-121/661

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Генеральному економічному департаменту, Прес-службі, Редакції періодичних видань Національного банку України, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "Визволення Харкова від фашистських загарбників"

Національний банк України вводить в обіг 21 серпня 2013 року пам'ятні монети номіналами 10 та 5 гривень "Визволення Харкова від фашистських загарбників", присвячені 70-річчю визволення 23 серпня 1943 року міста Харкова від фашистських загарбників військами Степового фронту у взаємодії з Воронезьким та Південно-Західним фронтами в ході успішного контрнаступу радянських військ на бєлгородсько-харківському напрямку, який завершив Курську битву.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 20000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монет розміщено: угорі півколом напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким ліворуч малий Державний Герб України; у центрі - пам'ятник Воїну-визволителю, що прикрашає місто, під ним - рік карбування монети - 2013; ліворуч номінал: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено композицію: зірка зі стрічки, у центрі якої напис 70/років, лаврова гілка і розміщено написи ВИЗВОЛЕННЯ ХАРКОВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ (по колу) та 1943 (унизу).

Художники: Світлана Дуденко, Святослав Іваненко.

Скульптор - Святослав Іваненко.

Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

В. І. Ричаківська


Категория: Документы НБУ | Добавил: Gorobcik (20.08.2013)
Просмотров: 369 | Теги: Про введення в обіг пам'ятних монет | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Монеты Украины [8]
Статьи, публикации, документы так или иначе связаны с монетами Украины и их обращением.
Объекты и люди [10]
Статьи о объектах и людях которым посвящены монеты Украины
Документы НБУ [31]
 
Статистика


Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0