Вторник, 22.05.2018, 19:36

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 Статьи и документы
Главная » Статьи » Документы НБУ

Про введення в обіг пам'ятних монет "650 років першій писемній згадці про м. Вінницю"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.08.2013 р. N 67-121/669

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Генеральному економічному департаменту, прес-службі, редакції періодичних видань Національного банку України, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "650 років першій писемній згадці про м. Вінницю"

Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", уводить в обіг 28 серпня 2013 року пам'ятні монети номіналами 10 та 5 гривень "650 років першій писемній згадці про м. Вінницю", які присвячені адміністративному та промисловому центру, одному з найчарівніших міст Поділля, розташованому на березі ріки Південний Буг, - Вінниці, яке вперше згадується під 1363 роком як фортеця.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - голографічне зображення.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким ліворуч - рік карбування монети - 2013, на монеті з нейзильберу праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізоване зображення прикраси міста - фонтана та його дзеркального відображення (на монеті зі срібла - голографічне), унизу - номінал: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ.

На реверсі монет розміщено: угорі герб Вінниці, під яким на тлі сувою зображено стилізовану композицію: чорнильницю з пером, архітектурні споруди міста та напис ВІННИЦЯ, унизу - ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА/650/РОКІВ.


Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Роман Чайковський, Володимир Атаманчук.

Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального
департаменту регулювання
грошового обігу

В. М. Нестеренко

Категория: Документы НБУ | Добавил: Gorobcik (26.08.2013)
Просмотров: 645 | Теги: Про введення в обіг пам'ятних монет, ЛИСТ від 21.08.2013 р. N 67-121/669 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Монеты Украины [8]
Статьи, публикации, документы так или иначе связаны с монетами Украины и их обращением.
Объекты и люди [10]
Статьи о объектах и людях которым посвящены монеты Украины
Документы НБУ [31]
 
Статистика


Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0