Вторник, 20.11.2018, 01:56

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 Статьи и документы
Главная » Статьи » Документы НБУ

Про введення в обіг пам'ятних монет "Битва за Дніпро"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.10.2013 р. N 67-121/19521

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Генеральному економічному департаменту, прес-службі, редакції періодичних видань Національного банку України, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "Битва за Дніпро"

Національний банк України вводить в обіг 30 жовтня 2013 року пам'ятні монети номіналами 50 та 5 гривень "Битва за Дніпро" (до 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників), присвячені наступальним операціям Червоної Армії, здійсненим із серпня до грудня 1943 року. Вони стали завершенням корінного перелому в ході Великої Вітчизняної війни - битви за Дніпро, під час якої 6 листопада 1943 року було визволено столицю України - місто Київ. Ця битва стала кульмінацією визволення України, значною мірою вплинула на подальший хід воєнних дій і сприяла розгрому фашистських загарбників.

Монету номіналом 50 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 500,0 г, діаметр - 85,0 мм, тираж - 1000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 999, маси в чистоті - 500,0 г і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті - не менше ніж 0,003 г.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - композицію, що символізує перемогу: цифри 1943 (на срібній монеті - позолочені), над якими - зображення салюту, унизу - лаврова гілка зі стрічкою та зіркою, праворуч над зіркою - рік карбування монети 2013; унизу напис півколом: на монеті зі срібла - П'ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ і логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монет розміщено стилізовану динамічну композицію із зображенням наступальної операції за участю різних родів військ - танкових, піхоти, артилерії, авіації, Дніпровської військової флотилії тощо, дзеркальна поверхня символізує Дніпро, угорі - напис БИТВА/ЗА ДНІПРО.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Роман Чайковський, Володимир Дем'яненко.

Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

В. І. Ричаківська

Категория: Документы НБУ | Добавил: Касир (28.10.2013)
Просмотров: 799 | Теги: 50 гривень, Про введення в обіг пам'ятних монет, ЛИСТ від 25.10.2013 р. N 67-121/195, 5 гривень, Битва за Дніпро | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Монеты Украины [8]
Статьи, публикации, документы так или иначе связаны с монетами Украины и их обращением.
Объекты и люди [10]
Статьи о объектах и людях которым посвящены монеты Украины
Документы НБУ [31]
 
» Текущее время
01:56

» Друзья сайта
 • Монеты Украины
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Жетоны минторга СССР

 • » Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0