Четверг, 22.03.2018, 23:30

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2016 » Январь » 4 » Пам'ятні монети - Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича)
09:53
Пам'ятні монети - Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича)


 5 сiчня 2016 НБУ уводить в обіг пам'ятні монети України -Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича), Монети присвячені 100-річчю першого виконання твору Миколи Дмитровича Леонтовича - `Щедрик` хором Київського університету. Микола Леонтович - український композитор-новатор, майстер хорової мініатюри, автор близько двохсот обробок народних пісень, який в умінні тонко відчути народну інтонацію і музичними засобами змалювати поетичний образ не має собі рівних. `Щедрик` - одна з найпопулярніших обробок Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, знана не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою `колядка дзвонів` (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol). Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, а монету номіналом 20 гривень з срібла.
 Монети продовжать серію: Українська спадщина.
    На аверсі срібної монети номіналом 20 гривень розміщено: угорі малий Державний Герб України та півколом напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ, у намистовому колі зображено різдвяну зірку, в центрі якої - колядники, праворуч від них на дзеркальному тлі - рік карбування монети 2016; між променями зірки - по три дзвоники.
   На реверсі срібної монети розміщено композицію, поділену на дві частини стилізованим музичним рядком зі `Щедрика`: угорі портрет Миколи Леонтовича з диригенською паличкою в правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворуч - напис МИКОЛА/ЛЕОНТОВИЧ; ліворуч від портрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, у центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис ЩЕДРИК; унизу `колядка дзвонів` - на тлі кольорових голографічних кіл зображено дзвоники. Елементи оздоблення - кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм та голографічне зображення.

   На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2016, на тлі нотних рядків рельєфне зображення ластівки, під якою праворуч номінал - 5/ГРИВЕНЬ та логотип Бакнотно-монетного двору Національного банку України.
   На реверсі монети з нейзильберу зображено групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи - ЩЕДРИК, ЩЕДРИК, ЩЕДРІВОЧКА.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Демяненко Анатолій

 

 

 

 

 

фото буклета нельзиберової монети

Категория: Новые памятные и юбилейные монеты Украины | Просмотров: 1611 | Добавил: Нина | Теги: Пам'ятні монети, до 100-річчя першого хорового викон, Щедрик, голографія | Рейтинг: 5.0/8
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 3
  Гостей: 2
  Пользователей: 1

  админ