Четверг, 25.04.2024, 16:03

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2017 » Июль » 13 » Пам’ятні монети - Косівський розпис
20:30
Пам’ятні монети - Косівський розпис

   15 серпня Національний банк України вводить в обіг пам’ятні монети номіналом 2 гривні з нейзильберу та 10 гривнь зі срібла - Косівський розпис. Монети присв’ячені яскравій перлині українського народного мистецтва - косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису - квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети - усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.

    На аверсі нейзильберової монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч - рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі - куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах - елементи косівських розписів; унизу - півколом номінал - П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

   На реверсі нейзильберової монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі - стилізовані півники.

 

   На аверсі срібної монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч - рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі - куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах - елементи косівських розписів; унизу півколом номінал - ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.

   На реверсі срібної монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня (ввігнута поверхня) та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі - стилізовані півники.


Художники : Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптори: Атаманчук Володимир

 

Просмотров: 1684 | Добавил: админ | Теги: Косівський розпис | Рейтинг: 5.0/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [134]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [9]
Новинки в нумизматике [12]
 
» Календарь
«  Июль 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

» Текущее время
16:03

» Друзья сайта
  • Монеты Украины
  • Монеты СССР
  • Античное золото
  • Сайт о Киеве
  • Инвестиции в недвижимость
  • Жетоны минторга СССР

  • » Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0