Пятница, 20.04.2018, 03:04

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » 2013 » Июнь » 13 » Пам'ятна монета - "Материнство"
18:39
Пам'ятна монета - "Материнство"

  НБУ вводить в обіг 18 червня 2013 року нову пам'ятну монету "Материнство" номіналом 5 гривень, присвячену вічній цінності людства - материнству як джерелу життя, символу святості, вічності, тепла та любові. Це велика і вічна тема в мистецтві - одна з найдавніших у світовій культурі.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі - колиска як символ дитинства та безсмертя роду, під нею - рік карбування монети 2013 та унизу півколом номінал - П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено стилізоване (в новому для монет України стилі соцреалізму з елементами кубізму) зображення матері, яка в обіймах тримає на руках дитину, напис півколом МАТЕРИНСТВО. Образ матері сповнений теплом, ніжністю, турботою та любов'ю.

Монету виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - до 10000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України. ( Ag 925 15.5    )

Художник - Наталія Фандікова. (Це її перша робота в співпраці з НБУ)

Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів. 

Матеріал підготовлений на підстві Листа НБУ від 12,06,2013р. №67-112/457

Також нижче для перегляду  представлені фото Білоруських монет аналогічної теми та роботи художниці Наталії Фандікової.


Просмотров: 2297 | Добавил: Gorobcik | Теги: Пам'ятна монета - Материнство | Рейтинг: 5.0/7
Всего комментариев: 2
1  
На сайте НБУ появилось фото монеты, но как всегда фото у них на сайте не просто ужасны, а отвратительны


2  
Сьогодні в 11:00, у приміщенні Музею грошей Національного банку України відбулась презентація пам’ятної монети “Материнство”.
У заході взяли участь заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторія Сузанська, автор ескізів пам’ятної монети Наталя Фандікова, а також представник Фонду народонаселення ООН в Україні та директор Фонду народонаселення ООН в Бiлорусiї Нузгат Есан.
Ось декілька фото з тієї зустрічі:А ось на цьому фото показані ескізі монет які брали участь в конкурсіфото з сайту http://ua.for-ua.com/

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Статистика


Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0