Четверг, 22.02.2018, 18:17

ГлавнаяРегистрацияВход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
 
Форма входа

 
Поделитесь новостью с друзьями.
 
 
Главная » Архив материалов
« 1 2 ... 29 30 31 32 33 »
Пам'ятна монети "Водохреще" Присвячені одному із значних свят православ'я, яке відзначається 19 січня.
Тираж: 75 000 шт.

Аверс: зображена композиція з церковної чаші та українських жіночих прикрас, які тримають голуби, над нею - малий Державний Герб України; під композицією розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/ УКРАЇНИ/ 5/ ГРИВЕНЬ/ 2006. Ліворуч і праворуч розміщено стилізовані крижані гілки з крижинками, а також - логотип Монетного двору Національного банку України.

Реверс: зображено багатофігурну композицію - над ополонкою у вигляді хреста, в якій голографічно зображена вода, проводиться молебень, ліворуч півколом розміщено напис: ВОДОХРЕЩЕ.

Країна Україна
Рік випуску 2006
Метал Нейзильбер
Вага 16.54 г.
Діаметр 35 мм.
Просмотров: 861 | Добавил: админ | Дата: 01.05.2011

Ювілейна монета "140-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта” імені Тараса Шевченка" Присвячена українському культурно-освітньому товариству, заснованому у Львові групою народовців у 1868 році, основною метою якого є сприяння просвіті українського народу, утвердження української національної ідеї, розвиток національної культури, формування національної свідомості тощо.
Тираж: 45 000 шт.

Аверс: у внутрішньому колі зображено орнаментальне древо життя, під яким – рік карбування монети 2008, угорі розміщено малий Державний Герб України та написи по колу НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу).

Реверс: зображено емблему Всеукраїнського товариства "Просвіта”, по колу розміщено написи ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, 140 РОКІВ (унизу).
Країна Україна
Рік випуску 2008
Метал Біметал
Вага 9.4 г.
Діаметр 28 мм.
Просмотров: 1563 | Добавил: админ | Дата: 01.05.2011

Пам'ятна монета "Голодомор - геноцид українського народу" Присвячена пам'яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років
Тираж: 75 000 шт.

Аверс: в центрі монети зображено дівчинку з колосками в руках, яка стоїть на стерні, по боках від неї - гілки калини. Унизу розміщено малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2007 (праворуч) та півколом написи: П'ЯТЬ 5 ГРИВЕНЬ та на обох монетах півколом напис -НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, логотип Монетного двору Національного банку України.

Реверс: на тлі запалених свічок зображено хрест з лелекою всередині та по колу розміщено написи: ГОЛОДОМОР - ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, 1932 ПАМ'ЯТАЙМО! 1933.
Країна Україна
Рік випуску 2007
Метал Нейзильбер
Вага 16.54 г.
Діаметр 35 мм.
Просмотров: 1992 | Добавил: админ | Дата: 01.05.2011

  Пам'ятна монета "XVI щорічна сесія Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі" Присвячена проведенню в Києві 5 - 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Тираж: 35 000 шт.

Аверс: у внутрішньому колі на тлі стилізованого українського орнаменту розміщено малий Державний Герб України, у зовнішньому колі - написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), рік карбування монети - 2007 (ліворуч) та логотип Монетного двору Національного банку України.

Реверс: у внутрішньому колі зображено емблему XVI щорічної сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ в м.Києві, у зовнішньому - розміщено напис XVI ЩОРІЧНА СЕСІЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ ОБСЄ.

Просмотров: 1047 | Добавил: админ | Дата: 30.04.2011

Монета присвячена Боспорському царству (VI ст. до н.е. - IV ст. н.е.) - одній з античних держав Північного Причорномор`я, що виникло як об`єднання грецьких міст-колоній на берегах Керченської протоки зі столицею в Пантікапеї, яке регулярно карбувало свої монети.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким рік карбування монети - 2010, стилізований напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу номінал - 100/ГРИВЕНЬ; по центру зображено фрагмент руїн Пантікапею на тлі реконструкції міста, праворуч і ліворуч від якої - сфінкси.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено вітрильник, під яким дельфіни і декоративні меандрові стрічки, що символізують воду, з обох боків - стилізована забудова античного міста; угорі на рельєфному тлі - золота пантікапейська монета статер, під якою напис - БОСПОРСЬКЕ ЦАРСТВО.
Просмотров: 947 | Добавил: админ | Дата: 29.04.2011

Присвячена Зимненському Святогірському Успенському монастирю, заснованому за часів Київської Русі. Головною будівлею монастиря є Успенський собор (1495 рік).


 
На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, написи півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), рік карбування монети 2010 і номінал ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу); зображено центральну частину чудотворної ікони в окладі, яку підтримують ангели. Під зображенням ікони - стилізований напис ЗИМНЕНСЬКА ІКОНА ПРЕСВ. БОГОРОДИЦІ. Елементи оздоблення ікони: 3 діаманти загальною масою не менше ніж 0,015 карата, 2 сапфіри оранжеві загальною масою не менше ніж 0,012 карата, локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,00068 г.

На реверсі монети зображено на пагорбі будівлі монастиря, угорі півколом розміщено стилізований напис ЗИМНЕНСЬКИЙ СВЯТОГІРСЬКИЙ УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР, унизу на рельєфному тлі - село Зимне, Волинь.

... Читать дальше »
Просмотров: 1350 | Добавил: админ | Дата: 29.04.2011

Монета присвячена єдиному виду гризунів родини соневих у фауні України, який зрідка трапляється у хвойно-широколистяних лісах рівнин, гір та у садах Полісся і Лісостепу (Рівненська, Київська та Черкаська області). Садова соня активна з настанням сутінок і вночі. На зиму впадає у сплячку до квітня. Гнізда робить переважно у дуплах і серед коріння. Живиться насінням дерев, фруктами, молюсками, комахами, яйцями та пташенятами, дрібними гризунами. З 1900 по 1980 роки на території України виявлено тільки 8 особин. Занесено до Червоної книги України у 1980 році.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний герб України і написи у чотири рядки: на монеті із срібла - УКРАЇНА,10, ГРИВЕНЬ, 1999;

На реверсі монети зображено садову соню на малиновій гілочці, навколо - написи: СОНЯ САДОВА та ELIOMYS QUERCINUS.
Просмотров: 1279 | Добавил: админ | Дата: 25.04.2011

Монета присвячена одному з давніх місць паломництва - Марійському духовному
центру - Зарваниці (Тернопільська обл.), створення якого пов`язують з
появою за легендою чудотворної ікони Матері Божої. Сьогодні Зарваниця -
одне з найбільших відпустових місць.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис півколом
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), номінал, рік карбування монети -
10/ГРИВЕНЬ/2010 (унизу) та зображено чудотворну ікону Зарваницької
Матері Божої, з лівого і правого боків - ангели з іконостаса.

На реверсі монети зображено: величний архітектурний комплекс, домінантою
якого є Собор Зарваницької Матері Божої та дзвіниця, написи:
МАРІЙСЬКИЙ ДУХОВНИЙ ЦЕНТР (угорі півколом) і с. ЗАРВАНИЦЯ/ ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛ. (унизу).
Просмотров: 1241 | Добавил: админ | Дата: 21.04.2011Присвячена гребним човнам ХVIII ст., що були основою козацьких флотилій. У Національному заповіднику `Хортиця` зберігаються судна першої половини XVIII ст. із Дніпровської флотилії, що були підняті із дна Дніпра протягом останніх десяти років.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, композицію, яка розділена хвилеподібною стрічкою з написом МОРСЬКА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ, у верхній частині - розу вітрів як символ морських мандрів, у нижній частині - печатку Війська Запорізького, праворуч над стрічкою - рік карбування монети 2010, унизу - номінал - 5/ГРИВЕНЬ і логотип Монетного двору Національного банку України.

 На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, композицію, яка розділена хвилеподібною стрічкою з написом МОРСЬКА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ, у верхній частині - розу вітрів як символ морських мандрів, у нижній частині - позолочену печатку Війська Запорізь ... Читать дальше »
Просмотров: 1336 | Добавил: админ | Дата: 18.04.2011

Присвячена ковальству - обробленню заліза методом гарячого кування. Уже в Х - ХІІ ст. ковальська майстерність досягла такого високого рівня, що навіть деякі способи оброблення заліза та технології виготовлення знарядь праці, предметів побутового призначення без суттєвих змін дійшли до нашого часу. Монету виготовлено з використанням технології патинування.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких вироби коваля - давньоруська зброя та предмети побуту, унизу написи: 10/ ГРИВЕНЬ/2011.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким стилізований напис - НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване зображення двох пташок, ліворуч і праворуч від яких вироби коваля - давньоруська зброя та предмети побуту, унизу написи: 5/ГРИВЕНЬ/2011 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено кова ... Читать дальше »
Просмотров: 1350 | Добавил: админ | Дата: 16.04.2011

Copyright MyCorp © 2018
Поиск
 
Категории раздела
Новые памятные и юбилейные монеты Украины [126]
Банкноты Украины [4]
Разменные монеты Украины [8]
Новинки в нумизматике [12]
 
Друзья сайта
 • Монеты СССР
 • Античное золото
 • Сайт о Киеве
 • Инвестиции в недвижимость
 • Телефонные жетоны
 •  
  Статистика


  Онлайн всего: 2
  Гостей: 2
  Пользователей: 0